2 лютого 2018 року, в м. Київ, відбулось засідання Координаційної ради громадської організації "Асоціація стоматологів України". Одним із основних питань, які розглядалися Координаційною радою, було питання реформи медицини, зокрема реформа стоматології.

Головний лікар Комунальної медичної установи "Міська дитяча стоматологічна поліклініка" м. Чернівців ПАВЛОВ Юрій Олегович у своєму виступі на засіданні Координаційної ради визначив пріоритетним в роботі його медичної установи функціонування лікувально-профілактичного відділення. Серед областей західного регіону країни таке відділення збережено тільки в м. Чернівці. Дитяча стоматологічна поліклініка обслуговує в рік майже 53 тисячі дитячого населення (дані за 2017 рік), з них:

діти до 14 років – 38,6 тисяч;

підлітки (15-17 років) – 14 тисяч.

На базі поліклініки функціонує кабінет анестезіології та реанімації. Лікарі-стоматологи мають можливість проводити лікування дітей під загальним знеболенням в умовах поліклініки.

Наряду з позитивними аспектами роботи поліклініки є необхідність проведення стоматологічних втручань під інгаляційним знеболенням. Як показує світова практика – це один з найефективніших засобів знеболення.

І ми повинні забезпечити маленьких пацієнтів безболісним лікуванням.

Юрій Олегович висловив надію і сподівання, що за допомогою Чернівецької міської ради та управляння охорони здоров’я реформа стоматології і особливо стоматології дитячого профілю пройде безболісно для працівників і пацієнтів його установи.

Головним досягненням реформи має стати – якісне, доступне лікування майбутнього нашої країни – наших дітей, а профілактика будь-яких захворювань, зокрема стоматологічних, має стати пріоритетом медичної реформи.