Прорізування зубів — досить болючий процес, який може супроводжуватися певними ускладненнями.

Терміни прорізування зубів залежать від генетичної схильності малюка, а також від особливостей його організму. У когось, цей процес починається раніше, у когось пізніше, але в середньому у немовлят він починається в шість місяців.

Існує особливий порядок прорізування і парність прорізування постійних зубів. Парність прорізування означає, що однойменні зуби на кожній половині щелепи прорізуються одночасно, наприклад 2 нижніх центральних різця.

Прорізування зубів відбувається в певній послідовності, що забезпечує формування правильного прикусу, причому встановлені середні терміни прорізування кожного зуба з урахуванням їх невеликих природних відхилень в ту або іншу сторону. І тільки різкі відхилення від природних термінів прорізування зубів розглядаються лікарем як аномалія, що відображає загальний стан організму дитини, а також наявність можливих патологічних процесів.

Лікування зубів у дітей під наркозом у всьому світі практикується вже досить давно. Дитяча стоматологія під наркозом дозволяє уникнути болю, сліз і психоемоційного потрясіння у дітей, які часто супроводжують відвідування лікаря-стоматолога дитячого. Тому наш обов’язок максимально посприяти зменшенню ризику створення негативного ставлення наших маленьких пацієнтів до лікарів-стоматологів.

Мобільний стоматологічний кабінет в 30-х роках, фото:

Яка роль тимчасових (молочних) зубів?

Тимчасові зуби забезпечують фунцію жування, мови дитини, вони допомагають постійним зубам правильно прорізатися і розміститися. Приблизно у віці 3-4 роки корені тимчасових зубів починають розсмоктуватися для забезпечення прорізування постійних. Це природний процес і не потребує ніякого втручання лікаря, як правило.